FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

Здобувачі освіти мають право на:

· навчання впродовж життя та академічну мобільність;

· індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;

· якісні освітні послуги;

· справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;

· відзначення успіхів у своїй діяльності;

· свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;

· безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;

· повагу людської гідності;

· захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;

· отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування);

· користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

· доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

· трудову діяльність у позанавчальний час;

· особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти;

· інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

Здобувачі освіти зобов’язані:

· виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;

· поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

· відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

· дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);

· повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.

Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.

І. Загальні правила

1. Здобувач освіти приходить до ліцею за 10-15 хвилин до початку занять, чистий та охайний. При вході дотримується правил ввічливості.

2. Забороняється приносити до ліцею та на його територію вибухові та вогненебезпечні предмети i речовини: зброю, спиртні, енергетичні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

3. Не дозволяється без дозволу чергового адміністратора йти із ліцею та з його територіі під час освітнього процесу. У разі пропуску навчальних занять учень повинен надати класоводу чи класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

4. Учень ліцею приносить до ліцею необхідні навчальні приладдя: книги, зошити, щоденник. Приходить до ліцею з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

5. Учень ліцею проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні

та вчителі звертаються один до одного шанобливо. Учні поступаються дорогою дорослим, старші учні — меншим, хлопчики — дівчаткам. Поза закладом освіти учні поводяться скрізь i всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім'я закладу освіти.

6. Здобувачі освіти бережуть майно ліцею, надають посильну допомогу в його ремонті, дбайливо ставляться як до свого, так i до чужого майна.

7. Здобувачі освіти дотримуються вимог законодавства щодо протидії булінгу та повідомляють керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб. За вчинення булінгу малолітними особами або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років несуть відповідальність батьки/законні представники винного.

ІІ. На уроці

1. Коли до класу входить a6o виходить вчитель чи інші дорослі, учні мовчки встають, вітають тих, хто зайшов, сідають на місце після дозволу.

2. На парті повинно лежати учнівське приладдя.

3. Учні за партою сидять прямо, не повертаються, не доповнюють відповіді товаришів без дозволу вчителя.

4. Відповідають стоячи, коли учні йдуть відповідати до дошки, беруть щоденники.

5. Якщо учень не вивчив урок з поважноі причини, треба попередити вчителя до початку уроку.

6. Учні дотримуються правил академічної доброчесності, що передбачає самостійне виконання навчальних завдань, поточного та підсумкового контролю результатів навчання

7. Після дзвінка з уроку учень закінчує роботу тільки після повідомлення вчителя про закінчення уроку.

8. У спортивному залі, майстернях, кабінетах біології, фізики, хімії та інших навчальних кабінетах здобувачі освіти повиннј дотримуватися правил з техніки безпеки.

9. Для роботи в майстернях учні приходять у робочому одязі. Перед початком роботи перевіряють інструменти. При пошкодженні інструментів необхідно повідомити вчителя.

10. Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України від 24.05.2007р. № 420 «Про використання мобільних телефонів під час освітнього процесу» заборонити користуватися мобільними телефонами під час освітнього процесу.

ІІІ. На перервах:

1. Учням забороняється бігати сходами, поблизу вікон, штовхати один одного; кидатися предметами i застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; палити в будівлi та на території закладу освіти.

2. Уci учні виконують вимоги чергового вчителя та адміністратора.

3. Усі учні повинні підтримувати чистоту в коридорах, їдальні, туалетних кімнатах, на подвір’ї ліцею.

4. У приміщенні учні ходять без верхнього одягу, головних yбоpiв.

5. Чергові після уроків прибирають класну кімнату, закріплену за класом.

IV. До зовнішнього вигляду:

1. Відповідно до Указу Президента України № 418/2019 від 20 червня 2019 року «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України», зокрема указу Президента України 12 червня 1996 року № 417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти». Шкільна форма встановленого зразка не є обов'язковою для учнів 1-11 класів.

2. Учні приходять до закладу освіти у одязі ділового стилю, без прикрас.

3. Верхній одяг залишають у гардеробі.

4.Зачіски здобувачів освіти мають бути скромними й охайними, довге волосся має бути заплетене чи зафіксоване резинкою для волосся.

5. На уроки фізичної культури учні приходять тільки у спортивному одязі та спортивному взутті. Вхід до спортивного залу без спортивної амуніції заборонено.

6.Забороняється носіння спортивної форми під час інших уроків.

V. До поведінки на вулицях, у громадських місцях:

1. Учні повинні виконувати правила поведінки у громадських місцях, правила проїзду у транспорті.

2.Уci учні дотримуються правил дорожнього руху.

3. Учням забороняється перебувати у пізній час доби без супроводу дорослих у громадських місцях.

VI. При увімкненні сигналу «Увага! Повітряна тривога!»:

1. Не панікуйте. Зберігайте спокій.

2. Спокійно візьміть свій рюкзак і верхній одяг. Шикуйтесь у ланцюжок.

3. Уважно слухайте та виконуйте вказівки вчителя. Спокійно, не штовхаючись, рухайтесь в укриття.

4. Тримайтеся свого класу та вчителя.

5. Якщо ви загубились, підійдіть до найближчої від вас дорослої людини і повідомте своє ім’я, прізвище та з якого ви класу.

6. В укритті поводьтеся спокійно. Уважно слухайте вказівки дорослих.

7. При сигналі «Відбій повітряної тривоги» спокійно шикуйтесь у ланцюжок і прямуйте до виходу.

Кiлькiсть переглядiв: 182

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.